Bordo Siyah YayınlarıBordo Siyah Yayınları, 2000’li yılların başında kuruldu. Türk ve Dünya Klasikleri türünde 2000 - 2010 yılları arasında adet bazında en yüksek satış ve marka bilinirliğine erişti. Marka standartlarından ödün vermedi. Telif yasasının etkin uygulanmamasından dolayı mağdur oldu.

En başından beri matbaa destekli yaptığı yayıncılığa ara verdi. Matbaacılık alanında çalışmalarına devam etti. Telif yasasının uygulama etkinliği kazanmaya başlamasıyla 500 civarında kitabı ile matbaa destekli yayıncılığa tekrar dönüş yaptı. Bordo Siyah Yayınları’nın halihazırda 250’nin üzerinde kitabı satıştadır. Yayıncılık faaliyetlerini hızla büyütmektedir. Kitaplarımızın boyutu hızlı ve anlayarak okuma tekniğine uygun ergonomik ebattır. Kitaplarımıza eserin kültür tarihindeki yerini ve önemini tanımlayan
edebiyat sosyolojisi merkezli ve de Türk okur profiline yönelik özgün ön söz yazılmıştır. Bütün kitaplarımızın künyesinde; editörün, çevirmenin, yabancı dil redaktörün, Türkçe redaktörün, tashihçinin yani en az beş kişinin mesleki öz geçmişleri yazılıdır.
Sanatsal Resimlerle Destekli Çocuk Klasikleri ve Çift Dilli (Türkçe-İngilizce) Klasikler de yayınlarımız arasındadır.

Bordo Siyah’ın yayın felsefesi; ekonomik, sosyal, kültürel katma değer yaratacak, kitle kültürü ve kitle eğitimine yönelik işlevsel kitaplar basmaktır.